طراحی وب سایت گردشگری

طراحی وب سایت گردشگری

طراحی وب سایت گردشگری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از اینترنت و معرفی اماکن گردشگری از جمله مذهبی، تاریخی، سیاحتی و... در فضا های مجازی و اینترنتی بسیار گسترش یافته است و معمولاً بسیاری از افراد قبل از سفر با مراجعه به وب سایت های مربوط مکان های مورد نظر را بر روی نقشه بررسی می کنند تا از این طریق سفر بهتری را تجربه کنند. بنابراین طراحی وب سایت گردشگری از این نظر بسیار اهمیت دارد و بهتر است توسط افراد متخصص در این زمینه طراحی شود.

پس از این جهت که سفر و اماکن گردشگری برای بسیاری از افراد جذاب است اینگونه سایت ها هم که معمولاً در آن اطلاعات بسیاری درباره سفر مثل قیمت تور ها، اماکن دیدنی و هتل ها و... قرار می گیرد پس برای بسیاری از کاربران این سایت ها جذاب بوده و مخاطبان بسیاری را به خود جذب می کند.

 

کاربرد وب سایت گردشگری

هدف از طراحی وب سایت گردشگری در واقع دادن اطلاعاتی بسیار کامل و جامع در خصوص مکان های دیدنی تاریخی و آثار باستانی، مکان های طبیعی و مذهبی  یا زیارتی چه در داخل کشور و چه در خارج کشور را در اختیار کاربران قرار می دهد.

علاوه بر این موارد کاربرد دیگر این سایت ها می توان به مواردی چون ارائه اخبار و اطلاعات مربوط به قیمت تور ها، برنامه حرکتی اتوبوس و یا قطار و هواپیما، معرفی هتل ها، مراکز اقامتی و رستوران ها معتبر و مراکز خرید مهم اشاره کرد.

تمامی شرکت های آژانسی مسافرتی و گردشگری چه شرکت هایی که سابقه چندین ساله دارند و چه شرکت های تازه تاسیس همگی با طراحی سایت می توانند به پیشرفت و بهتر شدن کسب و کار خود بپردازند که برای شرکت های باتجربه و باسابقه نوعی اعتبار به حساب می آید و برای شرکت های کوچک و تازه تاسیس شده نوعی تبلیغ به حساب می آید و باعث جذب و افزایش مشتری می شود.

برای طراحی وب سایت گردشگری خوب می توانید به سایت ایما مراجعه کنید. گروه فناوران ایما از بهترین متخصصان در طراحی سایت هستند که می توانند در این زمینه به شما کمک کرده و شما را در ساخت یک وب سایت خوب راهنمایی کنند.

 

امکانات طراحی وب سایت گردشگری

در وب سایت گردشگری امکاناتی است که از جمله آن ها عبارت است از:

اولین امکاناتی که در این سایت فراهم است طراحی صفحه ای برای دادن اطلاعات مفصل و کامل درباره مناطق دیدنی تاریخی، طبیعی و... که این اماکن به صورت جداگانه در شهر ها و کشور ها دسته بندی شده است.

طراحی یک صفحه راهنما که در آن برنامه ریزی های مربوط به سفر و وسایلی که در سفر لازم است و همچنین مسیر های در دسترس برای رسیدن به مقصد در آن ارائه شده است.

طراحی صفحه ای که در آن اطلاعتی قرار داده می شود تا کاربر با فرهنگ و هنر، آداب و رسوم، موسیقی و... مناطق مختلف آشنایی پیدا کند.

طراحی صفحه ای که این امکان را به کاربر می دهد تا با صنایع دستی، سوغات و مراکز خرید مناطق گردشگری آشنایی پیدا کند و اطلاعاتی را در این زمینه به دست آورد.

امکانات دیگری که در این وب سایت ها می توان ایجاد کرد طراحی صفحه ای مخصوص برای تصاویر است که در آن عکس های زیبا و جذاب از مناطق مختلف گردشگری در آن گذاشته می شود.

علاوه بر تصاویر امکانی دیگر در این وب سایت ها می توان ایجاد کرد ارائه تور مجازی است به این صورت که در صفحه ای از وب سایت کلیپ ها و فیلم های جذابی از مناطق گردشگری مختلف قرار داده می شود تا کاربر یک سفر مجازی را تجربه کند.

همچنین طراحی جدولی مرتبط با آب و هوا که با آن می شود که اوضاع جوی مناطق مختلف را پیش بینی کرد یکی دیگر از امکانات وب سایت گردشگری است.

 

طراحی وب سایت گردشگری چه منافعی دارد

همان طور که می دانیم طراحی وب سایت گردشگری برای بسیاری از افراد می تواند منافعی داشته باشد و باعث آشنایی افراد زیادی با مناطق دیدنی، فرهنگ و هنر و... منطق مختلف می شود. از این جهت این سایت ها می تواند روزانه بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد و افراد بسیاری را به خود جذب کنند. پس میتوان نتیجه گرفت که این سایت ها علاوه بر اینکه برای عموم مردم می تواند منفعت داشته باشد برای صاحب و مدیر آن سایت هم منافع بسیاری دارد از جمله این منافع عبارت است از:

ایجاد فروشگاه فروش کالا یکی از منافع سایت گردشگری است که در بخشی از سایت مربوطه می توان فروشگاهی اینترنتی ایجاد کرد و در آن وسایل مربوط به سفر مثل چمدان، عینک، کوله پشتی، چادر مسافرتی و... را به فروش گذاشت.

جذب تبلیغات یکی دیگر از منافع سایت گردشگری است که در این سایت های می توان به راحتی تبلیغات بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان کالا های مسافرتی را انجام داد و از این طریق هم کسب درآمد کرد.

یکی دیگر از منافع طراحی وب سایت گردشگری عرضه بلیط است که اگر وب سایت مربوط شما پربازدید است به راحتی می توانید بلیط های مربوط به تور ها را به فروش رسانید و یا رزرو آنلاین هتل ها را انجام دهید و از این طریق می توانید درصدی از پول مربوط به فروش بلیط را به خودتان اختصاص دهید.

 

دریافت جدیدترین

واتس اپ فناوران ایما تماس با فناوران ایما>