تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا گروه فناوران ایما

آینده تجارت و بازاریابی الکترونیکی به محتوا وابسته است

محتوا مناسب مهم ترین عنصر در صنعت وب است و تقریباً همه کارشناسان با این موضوع که آینده بازاریابی و فروش محصولات به محتوا وابسته است، موافق هستند. با این حال عدد دقیقی برای تعرفه تولید محتوا وجود ندارد و صاحبان وب سایت ها نمی‌دانند که باید چه میزان هزینه ای را پرداخت کنند. با وجود تفاوت ها در هزینه تولید محتوا، فاکتورهایی که بر قیمت تاثیر می‌گذارند در ادامه بررسی خواهند شد. چنانچه علاقه مند به کسب دانش بیشتر برای مدیریت وب سایت خود هستید با ما همراه باشید.

در ضمن برای سفارش محتوای خود فقط کافی است با ما ارتباط بگیرید تا محتوایی که باعث پیشرفت کسب و کار و جذب بیشتر مخاطب شود را تحویل بگیرید.

 

عوامل موثر بر تعرفه تولید محتوا ویدیویی

محبوب ترین محتوای در حال حاضر، ویدئو است که تاثیر زیادی بر سیاست بازاریابی شما خواهد داشت. عواملی که بر تعرفه محتوای ویدیویی تاثیر دارند عبارتند از:

  • نوع ویدیو: این مورد بیشترین تاثیر را بر تعرفه تولید محتوا دارد. در واقع اینکه محتوا، یک ویدیوی توضیحی یک دقیقه ای و یا یک نمایش آنلاین با بازیگران استخدام شده و یا اینکه ویدیوی کوتاه و مختصر باشد، عواملی است که بر هزینه، تاثیر مستقیم دارد. پیشنهاد ما این است که ابتدا سیاست خود را تعیین کنید و سپس اقدام به تولید ویدیو نمایید.
  • مدت زمان: هر چه ویدیو زمان بیشتری داشته باشد به تلاش بیشتری نیاز دارد و هزینه آن نیز بیشتر است.
  • رویکرد های خاص: رویکردهای خلاقانه ای که گاهی در تولید ویدیو صورت می‌گیرند نیز بر قیمت تاثیر دارند. در واقع میزان توجه شما به جزئیاتی مانند، تیم تولید، جزئیات، پیچیدگی فنی، کیفیت تجهیزات و سایر موارد بر تعرفه محتوای ویدیویی تاثیر مستقیم دارد.
  • مراحل پیش از تولید: ممکن است که برای تولید محتوای مورد نظر شما نیاز به انجام تحقیقات و یا اخذ مجوز از ارگان های خاص باشد. و یا اینکه محل فیلمبرداری مکانی خاص باشد که بر هزینه پایانی تاثیر دارد.
  • بازیگران: اینکه از کارمندان خود برای تولید محتوا استفاده می‌کنید و یا بازیگران با استعداد، همه بر قیمت ویدیو تاثیر دارند.
  • مراحل پس از تولید: این مرحله ویژگی هایی را به ویدیو اعمال می‌کند که ممکن است شامل کارهای گرافیکی بیشتر و ایجاد جلوه های خاص باشد که باعث ایجاد هزینه بیشتر می‌شود.

مواردی که در بالا توضیح دادیم از مهمترین مواردی است که بر تعرفه تولید محتوا و آن هم ویدیو تاثیر دارند. اما به طور خلاصه، معمولاً اینگونه است که هر چه شما دنبال محتوای ویدیویی خاص تری باشید باید، هزینه بیشتری پرداخت کنید.

 

بررسی تعرفه تولید محتوای متنی

شاید ویدیو تاثیر بالاتری در بازاریابی داشته باشد، اما برای وب سایت های خبری و یا سایت هایی که دانش خاصی را منتشر می‌کنند و به موضوع مختلفی می‌پردازند، محتوای متنی بسیار اهمیت دارد. برای آشنایی بیشتر با عواملی که بر هزینه محتوای متنی تاثیر دارند با ما همراه باشید.

حجم و میزان محتوا: به صورت خلاصه اینگونه است که هر چه شما درخواست محتوای بیشتری داشته باشید، باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید.

نوع محتوا: اینکه محتوایی که تولید می‌شود چگونه باشد از عواملی است که بر تعرفه تولید محتوا تاثیر مستقیم دارد. به صورت طبیعی هزینه تولید محتوای ترجمه ای از زبان فارسی به زبان های دیگر، هزینه بیشتری دارد و همینطور هزینه ترجمه متون تخصصی از زبان های دیگر، بیشتر از خود تولید محتوا به زبان فارسی نیازمند هزینه است.

هدف محتوای تولید شده: اینکه محتوا را به چه هدفی تولید کنیم نیز بر تعرفه محتوای متنی تاثیر دارد. اگر محتوایی که نیاز داریم برای معرفی محصول باشد و حالت تبلیغی داشته باشد و نگارش آن بدون اصول سئو نویسی باشد، هزینه آن نسبت به محتوایی که به صورت اصولی و بر اساس ویژگی های سئو نوشته شده و کاملاً علمی و درست باشد، کمتر است.

 

بررسی تولید محتوای گرافیکی

توصیه ای که گروه فناوران ایما به شما برای بهبود ظاهر و حتی سئو سایتتان می‌کند، این است که از انیمیشن های کوتاه خاص و یا تصاویر Gif و یا حتی تصاویر ثابت که مفهوم ویژه ای را تولید و به کاربر القا می‌کنند را در وب سایت خود استفاده کنید، چون این محتوای گرافیکی باعث می‌شود که شما مدت زمان بیشتری در ذهن کاربر بمانید.

موارد خاصی که در تعیین قیمت نهایی محتوای گرافیکی موثر است، مانند موارد قبل حجم کار و میزان خاص بودن آن است. هر چه شما در جستجو محتوای خاص تری باشید، هزینه آن بیشتر است. اما آنچه مشخص است اینکه هزینه تولید محتوای گرافیکی از محتوای ویدیویی به مراتب کمتر است.

 

نکته پایانی

به عنوان جمع بندی و به طور کلی عواملی که بر تولید محتوا تاثیر دارند، معمولاً به نوع محتوا و حجم آن و میزان خاص بودن آن بستگی دارند.

با تمام موارد گفته شده و مسائل مربوط به تولید محتوا، باید به این مسئله اشاره کرد که در واقع مهمتر از هزینه، محتوایی است که دریافت می‌کنید. درباره اهمیت محتوا هر چه گفته شود باز هم کم است. تولید محتوا عنصر مهمی است که آشنایی با اصول وب نویسی و آشنایی با ذائقه مخاطبان و کاربران، عنصرهای اساسی و مهم در آن هستند.

از طریق وبسایت گروه فناوران ایما و با ثبت سفارش برای تولید انواع محتوای متنی و گرافیکی برای وب سایت خود، میتوانید با هزینه ای مناسب، محتوای مناسب و استاندارد وب سایت خود را تولید کنید و علاوه بر بهبود سایت خود برای الگوریتم های گوگل و دیگر موتورهای جستجو، تجربه ای لذت بخش و مفید برای کاربران سایت خود به وجود آورید.

n

دریافت جدیدترین

واتس اپ فناوران ایما تماس با فناوران ایما>