طراحی وب سایت آموزشی

طراحی وب سایت آموزشی

طراحی وب سایت آموزشی

در واقع طراحی وب سایت آموزشی برای انجام و ارائه انواع خدمات مختلف آموزشی طراحی می شود که امروزه با توجه به گسترش اینترنت و دسترسی عموم مردم به آن و همچنین توسعه و رشد جوامع بشری برای آموختن علم و دانش و دستیابی به مدارج بالا علمی این موضوع بسیار اهمیت یافته است.

هدف اصلی از طراحی این وب سایت برگزاری و آموزش از طریق کلاس های آنلاین است که با توجه به شرایط افراد مثل نداشتن وقت کافی و یا دور بودن از مرکز آموزشی مورد نظر خود آموزش آنلاین طرفداران خود را پیدا کرده است و در آینده نیاز به کلاس های آنلاین بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد.

کلاس های آنلاین در همه زمینه ها چه علم و دانش و چه کار های فنی و حرفه از مهد کودک گرفته تا دانشگاه و از تعمیرات خودرو و وسایل صوتی و تصویری تا کلاس های مربوط به آموزش آشپزی و به طور کلی هر نوع آموزشی می تواند به صورت آنلاین انجام بگیرد. پس تمامی آموزشگاه های هنری، فنی و حرفه ای و بسیاری از معلمان و استادان برای برگزاری کلاس آنلاین و ارائه خدمات خود برای آموزش نیاز به یک وب سایت دارند.

در اصل آموزشگاه ها و استادان علاوه بر ارائه خدمت از طریق طراحی وب سایت آموزشی می توانند سوابق و فعالیت های خود را معرفی نمایند تا در بین رقبا خود موفقیت بیشتری کسب کنند. زیرا افرادی که به دنبال کسب علم و یا کسب هر هنر دیگری هستند معمولاً به دنبال بهترین آموزشگاه ها و استادان برای آموختن هستند که بیشتر افراد هم برای یافتن یک آموزشگاه خوب از جست و جو های اینترنتی استفاده می کنند.

با توجه به این موارد گفته شده باید بگوییم که طراحی وب سایت خوب بسیار اهمیت دارد و نقش بسیار مهمی در جذب مشتری دارد پس بهتر است که این طراحی به دست افراد متخصص در این زمینه شکل بگیرد. شما برای طراحی یک وب سایت خوب می توانید به گروه فناوران ایما مراجعه کنید و با خیال راحت طراحی خود را به این گروه بسپارید زیرا فعالان و طراحان گروه ایما از افراد متخصص در این زمینه هستند و شما می توانید در طی فرآیند طراحی، دائم بر روی روند پروژه خود نظارت داشته باشید تا از انجام صحیح پروژه خود اطمینان حاصل نمایید.

 

ویژگی های طراحی وب سایت آموزشی

معمولا یک وب سایت آموزشی خوب برای رسیدن به اهداف مورد نظر و موفقیت باید ویژگی های داشته باشد که برخی از این ویژگی های مهم عبارت هستند از:

یکی از ویژگی های مهم در طراحی وب سایت آموزشی این است که سایت شما باید نمایش درستی در موبایل و یا تبلت داشته باشد زیرا بیشتر کاربران برای مشاهده سایت ها و گشت و گذار در آن از موبایل و یا تبلت استفاده می کنند و از آنجایی که بیشتر مخاطبان را نوجوانان و جوانان تشکیل داده اند این بخش از افراد هم استفاده بیشتری از موبایل دارند. بنابراین اگر سایت نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد نیمی از مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

ویژگی بعدی یک سایت موفق این است که سایت باید به گونه ای باشد که با نیاز کاربر یکی باشد و پاسخگوی نیاز کاربران باشد تا بتوانند به اهداف مورد نظر خود دست یابند و امکان به روزرسانی آن فراهم باشد و دائم با توجه به نیاز های آینده آپدیت شود.

ویژگی دیگر این است که حتما قبل از طراحی اهداف خود را از ایجاد یک سایت آموزشی مشخص کنید به طور مثال اگر وب سایت آموزشی شما مخصوص کودکان است باید به گونه ای باشد که مناسب سن آن ها باشد و اگر برای مقاطع تحصیلی بالاتر باشد باید با ظاهری حرفه ای تر طراحی شود.

ویژگی دیگر استفاده از تصاویر و فیلم ها در وب سایت است که تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارد و باید سعی شود که ویدئو های آموزشی مربوط در سایت گذاشته شود تا مخاطب بتواند اطلاعات درست تر و دقیق تری از نوع آموزش شما داشته باشد.

 

قابلیت های وب سایت آموزشی

یک وب سایت آموزشی برای رسیدن به اهداف خود و معرفی بهتر خود باید قابلیت ها و امکاناتی داشته باشد که این قابلیت ها عبارت است از:

یکی از قابلیت های موجود این است که صفحه ای مربوط با تاریخچه آموزشگاه داشته باشد تا مخاطب بتواند اطلاع بهتری از تجربه و رزومه آن آموزشگاه داشته باشد و با اطمینان کامل آن را انتخاب نماید.

قابلیت دیگر این است که صفحه ای جداگانه برای معرفی اساتید و مربیان طراحی شود و تجربه کاری آنها در صفحه مربوط درج شود.

یک بخش برای ثبت نام طراحی شود که مجهز به سیستم ثبت نام باشد و فرد بتواند به راحتی فرآیند ثبت نام را انجام دهد همچنین شرایط ثبت نام به طور کامل در آن نوشته شده باشد.

قابلیت دیگر که در طراحی وب سایت آموزشی باید لحاظ شود این است که صفحه ای در وب سایت طراحی شود که در آن مقالات و فیلم های آموزشی گذاشته شود همچنین بتوان به معرفی جزوات و کتاب های آموزشی پرداخت.

 

دریافت جدیدترین

واتس اپ فناوران ایما تماس با فناوران ایما>